24 май е най-българският празник по много причини. Това каза в ефира на "100% будни" проф. Анастас Герджиков - ректор на Софийския университет "Св. Климент Охридски".
Първо, ние сме дали на нашите съседи славянската писменост, след като сме приели учениците на Кирил и Методий, а стотици години по-късно сме им дали и празника на Светите братя - той се празнува при нас поне от 170 години, а сега се празнува на много места в съседните страни.
Втората причина е, че това е празникът, на който всички сме обединени, допълни проф. Герджиков.
Какво още коментира той вижте във видеото.
Гледайте повече теми от "100% будни"
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец