Пропадането на Байерн продължи със загуба от Майнц в Бундеслигата

пропадането байерн продължи загуба майнц бундеслигата
19:27, 22.04.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Байерн Мюнхен продължи със слабите си изяви в последните седмици, след като загуби от Майнц с 1:3 като гост в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците поведоха в резултата в 29-ата минута с гол на Садио Мане, който през миналата седмица изпадна в немилост, след като удари своя съотборник Лирой Сане след загубата от Манчестър Сити в Шампионската лига.

Домакините обаче стигнаха до пълен обрат в последните 25 минути на двубоя с попадения на Людовик Ажорке, Леандро Мартинс и Арън Мартин. По този начин Байерн записа четвърта загуба от началото на сезона в първенството, а под ръководството на новия треньор Томас Тухел тимът има две победи, две равенства и три загуби в седем мача. Това поражение дава шанс на преследвача Борусия Дортмунд да излезе на първо място в класирането, ако победи Айнтрахт Франкфурт у дома по-късно днес. Към момента баварците имат две точки аванс пред своя конкурент за титлата, но с мач повече.

Майнц заема шесто място в подреждането с актив от 45 точки.