Пропуск от дузпата на Бензема попречи на Реал Мадрид да победи десетима от Осасуна

Реал Мадрид Карим Бензема
08:16, 03.10.2022
Чете се за: 02:45 мин.

Предпоследният двубой от 7-ия кръг на Ла Лига между Реал Мадрид и Осасуна завърши при резултат 1:1. Винисиус и Кике Гарсия бяха точни за отборите си. "Белият балет" имаше отлична възможност да вземе трите точки на стадион "Сантяго Бернабеу" в столицата, след червена картон за Давид Гарсия, но Карим Бензема пропусна последвалата дузпа.

"Кралете" контролираха играта през първото полувреме, но натискът им се отплати едва в 42-рата минута. Винисиус центрира в наказателното поле и без никой да засече топката, тя попадна във вратата.

Гостите успяха да възобновят равенството само пет минути след подновяването на играта през втората част. Кике Гарсия засече сс глава центриране в наказателното поле на Унай Гарсия и макар да бе с гръб към противниковата врата, успя да оформи крайния резултат.

Възпитаниците на Карло Анчелоти бяха по-активни в преден план в опит да възобновят преднината си. Играчите в бяло получиха дузпа след намесата на ВАР. Карим Бензема се озова сам срещу вратаря, а Давид Гарсия го избута в гръб с двете си ръце, за което бе изгонен с директен червен картон. Нападателят обаче стреля в напречната греда от 11-метровия наказателен удар. Тази година голмайсторът изпусна три дузпи срещу Осасуна.

Французинът направи всичко по силите си, за да се реваншира, но негов гол бе отменен заради засада.

Столичани изпуснаха точки за първи път през сезона. От началото на сезон 2020/2021 шампионите имат най-много равенства именно срещу Осасуна - три и три срещу Виляреал.

Реал Мадрид остава на втората позиция в класирането с равен актив от 19 точки с лидера Барселона. Осасуна се изкачи до 6-ото място в подреждането.

Кирил Петков пред БНТ: ГЕРБ могат да съставят кабинет със златен пръст от "Възраждане"