Пропусната дузпа на Юрген Матай попречи на ЦСКА да победи Локомотив Пловдив

19:31, 04.03.2023
Чете се за: 01:55 мин.
ЦСКА Локомотив Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Сблъсъкът между ЦСКА и Локомотив Пловдив от 22-рия кръг на Първа лига завърши при резултат 1:1. Дюкенс Назон откри резултата, преди Ерик Сорга да изравни. Юрген Матай изпусна дузпа в края на двубоя.

"Червените" упражниха домакински натиск и поведоха в 9-ата минута. Дюкенс Назон стреля в плътен шут в близкия ъгъл на противниковата врата за 1:0.

Пловдивчани възобновиха равенството. Минута преди почивката Ерик Сорга стреля от движение, след подаване в наказателното поле на Димитър Илиев. Първоначално попадението не бе зачетено заради засада, но след намесата на ВАР голът бе признат.

След паузата Динко Хоркаш спаси единствения точен удар на Брадли Де Нойер. "Армейците" получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар в 86-ата минута за нарушение на Мартин Паскалев срещу Бисмарк Чарлс. Юрген Матай обаче стреля в гредата.

ЦСКА губи точки за първи път в хода на пролетния дял от сезона. Столичният тим остава на върха в класирането с актив от 54 пункта, с 4 пред Лудогорец. Локомотив Пловдив се намира на 4-ото място с 38 точки.