Пропусната дузпа в добавеното време лиши Локомотив (Пловдив) от победа над Берое

Снимка: ПФК Локомотив (Пловдив)
17:05, 21.04.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Берое (Стара Загора) завършиха наравно 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Първа лига.

„Зелените“ поведоха в резултата в 26-ата минута. Христо Митев изпълни фаул отляво пред наказателното поле и прати топката дълбоко в половината на „смърфовете“. Алуин Фал отклони с глава към Абубакар Тунгара, който с едно докосване я продължи в пеналтерията на домакините към Стив Фуртадо, а полузащитникът на Берое с удар от въздуха я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

В 43-ата минута Бирсент Карагерен центрира по земя отдясно в наказателното поле на гостите, където на точката за изпълнение на дузпа капитанът Димитър Илиев стреля, а топката се отби първо в бедрото и после в ръката на Мирослав Енчев. След намеса от страна на ВАР главният рефер Ивайло Стоянов отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Локомотив. Зад топката застана именно Илиев, който реализира в долния десен ъгъл на Генадий Ганев.

„Черно-белите“ получиха отлична възможност да решат изхода от срещата в своя полза, когато в добавеното време Димитър Илиев стреля в наказателното поле на старозагорци и топката отново срещна ръката на бранителя Енчев, а дузпата бе на лице. Този път капитанът на „смърфовете“ не успя да се разпише от бялата точка.

В класирането Локомотив (Пловдив) е седми с 36 точки, колкото има и осмият Берое.