Жители на Пловдив излязоха на протест пред сградата на Областна управа, за да защитят зелените площи в парк "Отдих и култура" до Гребната база. До гражданското недоволство се стигна след като Общинският съвет прие новия Общ устройствен план на града, който дава възможност за строителство върху 81 декара от парка.

Протестиращите настояват областният управител Ангел Стоев да върне това решение за прегласуване. Те вече са инициирали и подписка, която е подкрепена от повече от 5000 пловдивчани. В момента представители на протестиращите са на среща с областния управител на Пловдив Ангел Стоев.
След като изслуша аргументите на протестиращите областният управител на Пловдив Ангел Стоев обясни, че оспорваното решение на общинския съвет е постъпило в областната администрация на 30 ноември, но съпътстващите документи са дошли едва днес.
Той се ангажира, че ще даде становище за решението за застрояването на част от парка в законния двуседмичен срок.
Автор: Димитър Димитров
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Компромиси с безопасността на пътя: Все по-често при камионите се използват гуми регенерати
Руският патриарх и Вагит Алекперов отпадат от списъка със санкции на ЕС