Окръжният съд в Стара Загора ще гледа делото срещу Владимир Василев, който през март миналата година уби Станимир Иванов - Стамбето в собствения си офис за бързи кредити.
Приятелите на Станимир се събират на протест пред Съдебната палата в Стара Загора. Те настояват за справедлива присъда за убиеца.
Той е под домашен арест с проследяваща гривна.
"Вярвам, че съдът ще произнесе най-тежкото наказание за убиеца на детето ми. Няма присъда и пари, които могат да ме овъзмездят, искам убиецът да бъде в затвора, искам най-тежката присъда за това умишлено убийство", заяви в "Денят започва" майката на убитото момче.
"4 минути след като си тръгнах го е застрелял", допълни момичето, което е било със Станимир.
Вижте още в прякото включване на Десислава Петкова.
Гледайте повече теми от „Денят започва“
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата