Национален протест срещу войната по пътищата организират близки на загинали в катастрофи в повече от 20 града в страната.
Една от локациите е ямболското село Козарево, където протестиращите затвориха за 15 минути международния път към граничен пункт "Лесово".
Настояват за спешни мерки да се спре войната по пътищата. Издигнаха плакати "Спрете войната по пътищата!" и "Скоростта убива". Към близките на загинали и пострадали се присъединиха мотористите от мотоклуба в Ямбол и жители на близките села.
"Когато има при ПТП със загинали употреба на алкохол, наркотици и грубо нарушение на Закона за движение по пътищата да бъдат гледани като умишлени престъпления, а не като сега като неумишлени и убийците да получават условни присъди, да бъдат държани най-много 3 месеца и после да намират начини да се измъкват от закона", заяви Иван Спасов, организатор на протеста.
"Ние сме съпричастни към всички семейства, които са загубили своите роднини по пътищата. Мисля, че трябва да бъдат променени много закони", допълни Теодора Тачева, кмет на село Козарево.
Протестиращите настояват за спешна среща с председателя на Народното събрание.
Вижте още в прякото включване на Румяна Стефанова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Васил Терзиев: Спестихме над 81 млн. евро от чистота в районите “Слатина”, “Подуяне” и “Изгрев” за следващите 5 години
Ниското ниво на Дунав позволи да бъдат документирани базите на Константиновия мост при с. Гиген
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Тийнейджърите, обвинени в жестокото убийство на мъж в Пловдив, остават в ареста
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят