Сръбските студенти продължават протестния си поход от Белград до Нови Сад, където ще блокират мостовете в града.

Блокадата е предвидена за утре , когато се навършват 3 месеца от срутването на бетонна козирка на гарата в града, при което загинаха 15 души. Демонстрантите настояват управляващите да поемат отговорност за трагедията. Те призоваха гражданите да се присъединят към тях в двудневния им поход. Студентите изминаха 40 километра за около 10 часа, за да стигнат до Инджия, където прекараха нощта на местния футболен стадион. В Нови Сад, кола блъсна двама лекари по време на митинг в подкрепа на протестиращите.

"Мисля, че може да покажем някакво единство в тези времена. Демонстрацията може да мотивира хората и да покаже, че ние отстояваме нещо и имаме някакви идеали", обясни участник в протеста.
"Това е решаващ момент за нашата нация", заяви протестира.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите