Провал на референдума в Казанлък, на който жителите на Общината трябваше да решат съдбата на паметника на връх "Бузлуджа".
В допитването участие взеха едва 18.95% от имащите право на глас 62 000 жители. В момента, монументът е държавна собственост, а идеята на общинското ръководство е да спре разрухата му и той да се превърне в туристическа атракция. Община Казанлък има спечелен проект по европейска програма за 7 млн. лв., с които да се реконструира покривната конструкция на монумента и да се поставят прозорци. Какво ще се случи с него не е ясно.
Окончателните резултати от референдума ще станат ясни утре сутринта.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?