Проверка в най-голямата спешна болница у нас "Пирогов" заради твърденията за смесването на битов отпадък с опасен на почти всички столични болници. Регионалната здравна инспекция, Столичният инспекторат и Регионалната инспекция по околната среда и водите проверяват има ли нарушение по пътя на опасните отпадъци.
Емил Георгиев - директор на дирекция "Планиране и управление на дейностите по отпадъци" в Столичната община, заяви, че проверката на място не е установила, че се карат отпадъци от болницата, които не трябва да са там. Има няколко страни при третирането на отпадъка, но има и транспортна фирма, която влияе на този процес.
От спешната болница допускат, че може да става въпрос за човешка грешка и опасните чували са попаднали там по погрешка на санитарите, които са ги хвърлили на мястото на обезобразения отпадък. От техните проверки обаче не са установили смесване на отпадъци.
Взели са всички мерки и дори са оградили пространството, където се обезвреждат отпадъците. Болницата обаче не успява да обезвреди всички отпадъци на място и част от тях се обработват от външни фирми преди да се депонират.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара