ПСЖ направи обрат и победи Лил с 3:1 в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1

Парижани продължават да нямат загуба през 2024 година.

псж направи обрат победи лил мач кръг френската лига
08:56, 11.02.2024
Чете се за: 02:22 мин.

ПСЖ победи Лил с 3:1 в двубой от 21-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани бяха без контузения си нападател Килиан Мбапе, но успяха да удължат серията си без поражение на 16 мача. Едва за трети път Мбапе, който се контузи в двубоя с Брест за Купата на Франция, остана на пейката и за първи път от април 2018 година.

Срещата предложи повече попадения през първата си част, когато ПСЖ осъществи бърз обрат срещу шампиона от 2021 година.

Гостите от Лил поведоха в резултата чрез попадение на Юсуф Язъджъ. Турчинът бе на точното място в 6-ата минута след колективна грешка в отбраната на домакините - 0:1.

Само 4 минути бяха необходими на френския първенец да изравни резултата. Португалският нападател Гонсало Рамош вкара един от най-лесните си голове в своята кариера за 1:1 след асистенция на Усман Дембеле.

В 17-та минута след наглед не толкова опасна атака за парижани, топката бе центрирана в наказателното поле, където централният защитник Алешандро Рибейро се опита да изчисти, но не успя да уцели топката. Вместо това тя се удари в опорния му крак и заблуди стража на „песовете”, който не успя да реагира и само изгледа как коженото кълбо влиза в мрежата му за 2:1 за домакините.

Десетина минути преди края на срещата Рандал Коло Муани уби интригата с попадение за 3:1. Бившият нападател на Айнтрахт Франкфурт довкара топката във вратата на Лил от няколко метра.

ПСЖ продължава да няма загуба през 2024 година и вече събра 50 точки в класирането, окупирайки първото място. Вторият в таблицата Ница е с 39 и мач по-малко, а трети е Брест с 36 и също двубой пасив. Лил е на четвъртата позиция с пункт зад бретанци и равен брой с Монако и Ланс.

Александър Везенков ще пропусне мача на Сакраменто срещу Оклахома Сити довечера
Йоханес Клаебо и Кристине Скистад са победители в спринтовете свободен стил от Световната купа по ски бягане в Кенмор