ПСЖ постигна трудна победа в гостуването си на Брест

Килиан Мбапе пропусна дузпа в 86-ата минута, но се разписа при добавката, за да подпечата успеха на своя отбор

15:58, 29.10.2023
Чете се за: 02:10 мин.
ПСЖ Пари Сен Жермен Килиан Мбапе Ашраф Хакими

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Брест с 3:2 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. Парижани поведоха с два гола, но домакините се върнаха в двубоя. Килиан Мбапе пропусна дузпа в 86-ата минута, но се разписа при добавката, за да подпечата успеха на своя отбор.

Възпитаниците на Луис Енрике откриха резултата в 16-ата минута. Уорън Заир-Емери отправи плътен удар извън наказателното поле за 1:0.

Килиан Мбапе удвои аванса на гостите на стадион "Франси Льо Бле" в Брест. Нападателят проби в наказателното поле и шутира, за да покачи преднината на тима си.

Футболистите на Ерик Рой успяха да намалят изоставането си още до почивката. Стив Муни засече от движение центриране във вратарското поле на Кени Лала.

След паузата равенството в двубоя бе възстановено с гол на Жереми Льо Дуарон. стреля с глава след центриране от ъглов удар на Роман Дел Кастийо.

Десет минути преди края на срещата столичани получиха дузпа след намесата на ВАР за нарушение в краката на Рандал Коло Муани. Марко Бизот спаси изпълнението на 11-метровия удар, изпълнен от Килиан Мбапе, но топката се върна в краката на французина, който я изпрати в опразнената врата.

ПСЖ се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 21 точки, с една по-малко от лидера Ница. Брест остава на 6-ото място в подреждането с 15 пункта.

За изборни нарушения: 1 осъдена, 17 обвиняеми и 157 досъдебни производства от началото на кампанията
Атанас Атанасов: Важно е парите от нашите данъци да се управляват справедливо