ПСЖ пропиля аванс от два гола и стигна до точка в домакинството на Брест

Парижани допуснаха две попадения след почивката и се разминаха с успеха

23:38, 28.01.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Пари Сен Жермен ПСЖ Брест Килиан Мбапе

Двубоят между Пари Сен Жермен (ПСЖ) и Брест от 19-ия кръг на Лига 1 завърши при резултат 2:2. Парижани допуснаха две попадения след почивката и се разминаха с успеха.

В 38-ата минута Марко Асенсио даде преднина на столичаните на стадион "Парк де Пренс" в Париж. Брадли Баркола изведе своя съотборник в наказателното поле, а испанецът стреля от воле за 1:0.

Парижани усетиха колебливост в противниковата отбрана и побързаха да се разпишат повторно преди почивката. В последната минута на първото полувреме Марко Бизот спаси нов опасен удар на Марко Асенсио, но изби топката на пътя на Рандал Коло Муани, който я изпрати в опразнената врата.

След почивката гостите намалиха изоставането си. Шут на Махди Камара се отби от Данило Перейра и попадна във вратата на Джанлуиджи Донарума.

С напредването на срещата възпитаниците на Ерик Рой започнаха да атакуват противниковата врата все по-смело, което им помогна да изравнят в 80-ата минута. Мартин Сатриано промуши топката между краката на Данило Перейра и я подаде на Матиаш Перейра Лаже, който с пета възобнови равенството.

По-рано този сезон шампионът на Франция поведе с два гола в гостуването си на Брест, но съперникът им показа борбен дух и изравни.

В последната минута Брадли Баркола получи два жълти картона и бе изгонен.

ПСЖ остава на челната позиция в класирането с актив от 44 точки. Брест заема 3-ото място в подреждането с 35 пункта.