ПСЖ се върна на победния път с успех над Рен

Пари Сен Жермен се изкачи до 3-ата позиция в класирането

23:39, 08.10.2023
Рандал Коло Муани Пари Сен Жермен ПСЖ

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Рен с 3:1 в мач от 8-ия кръг на Лига 1. Парижани за върнаха на победния път след равенството с Клермон и загубата от Нюкасъл в Шампионска лига.

Витиня откри резултата на "Стад дьо ла Рут де Лориен" в Рен в 32-ата минута. Полузащитникът се разписа с удар в горния десен ъгъл.

Само 4 минути по-късно столичани удвоиха аванса си. Ашраф Хакими засече с глава центриране в наказателното поле на Уорън Заир-Емери.

След почивката домакините намалиха пасива си. Амин Гуири бе точен с глава след центриране на Людовик Блас.

В ответната атака възпитаниците на Луис Енрике отговориха с нов гол. Рандал Коло Муани стреля от вътрешността на наказателното поле за 3:1. Минути по-късно нападателят повторно изпрати топката в противниковата врата, но голът бе отменен поради засада.

Берту Йозгюр Йълдъръм бе близо да намали изоставането на своя тим, но стреля с глава в напречната греда.

ПСЖ се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 15 пункта. Рен остава на 8-ото място в подреждането с 11 точки.