пулев размина леко наказание целувката джени суши
18:43, 14.05.2019
Чете се за: 00:44 мин.
Други спортове

Българският професионален боксьор в тежка категория Кубрат Пулев избегна тежко наказание, след като целуна по устата в пряк ефир телевизионната репортерката Дженифър Ревало след победата си над румънеца Богдан Дину на 23 март на гала-вечер в Коста Меса, Калифорния.

Спортната комисия на щата Калифорния отне лиценза на Пулев за 6 месеца и му наложи глоба от 2500 долара, като той ще трябва да премине специализиран курс в САЩ за превенция срещу сексуални посегателства до 22 юли, за когато е насрочено следващото заседание на комисията.

Ако Пулев изпълни всички указания, той ще може да си върне правото да се боксира на територията на щата. Ако това не стане, българинът ще бъде наказан за 12 месеца, а при следващо провинение ще бъде лишен от лиценз до живот.

По време на изслушването Пулев се извини за постъпката си, която я обясни с изблик на емоция след трудната победа над Дину.

Самата Равал пък заяви, че не иска пари от боксьора и не възнамерява да завежда гражданско дело. Тя, обаче, е поискала да му отнемат лиценза, тъй като той не е показал, че съжалява за действието си.

Щатската спортна комисия на Калифорния също така отхвърли искането на Дину за анулиране на резултата от мача заради нерегламентиран удар в задната част на главата, след който румънецът беше нокаутиран в седмия рунд.

Още Други спортове

Калояна Налбантова достигна до четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
22:19, 03.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Кристин Кръстева се класира 30-а в многобоя при девойките на европейското първенство по спортна гимнастика
21:50, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Макс Верстапен най-бърз в свободната тренировка за Гран при на Маями
21:43, 03.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Боряна Калейн завърши втора, Стилияна Николова е трета в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Чете се за: 01:50 мин.
Киров влезе във финала на 10 м пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
16:58, 03.05.2024
Верстапен сложи край на спекулациите за преминаване в Мерцедес
14:49, 03.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
14:00, 03.05.2024
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:25, 03.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 03.05.2024
Альоша Илиев стана носител на пояса "Васил и Георги Илиеви" в 28-о издание на едноименния турнир по класическа борба
11:45, 03.05.2024