Пьотр Нестеров постигна шеста поредна победа и се класира на полуфинал в Нови Сад

пьотр нестеров готов съм прехода мъжете
14:52, 29.07.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Националът на България по тенис за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи с 6:3, 2:6, 7:5 осмия поставен Кирил Киватцев (Русия). Срещата продължи 2 часа и 53 минути.

Това е шеста поредна победа за Пьотр на турнира. Той записа три успеха в квалификациите, а в първия кръг на основната схема елиминира №1 в схемата Матиас Сукас (Аржентина). След това се наложи с 6:3, 6:1 над Алваро Меза от Еквадор.

Нестеров проби за 4:2 в първия сет и задържа преднината си до края му. Във втората част Пьотр изостана с 0:5 и Киватцев изравни сетовете.

В третата решителна част Нестеров изостана с 0:2, но веднага отговори с рибрейк и изравни при 2:2. Българинът направи решителен пробив за 6:5 и затвори мача на собствен сервис с гейм на 30.

По-късно днес Симон-Антъни Иванов ще играе на четвъртфинал срещу Николас Занелато (Бразилия).

Междувременно Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за финала на двойки. Двамата българи достигнаха до мача за трофея след отказване на съперниците им Гонсало Буено (Перу) и Алваро Меса (Еквадор) в полуфинала. 22-годишният Иванов има две титли при дуетите от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF, като едната от тях спечели в началото на месеца в София в тандем със сънародника си Габриел Донев. 19-годишният Нестеров пък се стреми към първи триумф на двойки.

Нестеров и Иванов са състезатели на ТК "Черно море Елит" с треньор Кристиян Илиев.

Александър Донски се класира за втория кръг в Пособланко
23:52, 16.07.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Поредно признание: Геният Ямал с най-добър гол на Евро 2024 (ВИДЕО)
23:28, 16.07.2024
Националките по футбол без шанс за класиране на Евро 2025
23:00, 16.07.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Динамо Минск чака Лудогорец в следващия кръг на Шампионска лига
22:40, 16.07.2024
28 състезатели ще представляват България на световното първенство по кану - каяк в Пловдив
22:01, 16.07.2024
Чете се за: 01:05 мин.