Радина Величкова спечели втори медал на европейското първенство в Банска Бистрица

16-годишната лекоатлетка завърши трета в скока на дължина с постижение от 6.16 м.

от Константин Джаркин
12:54, 21.07.2024
радина величкова един финал европейското първенство лека атлетика
Снимка: European Athletics/X

Радина Величкова извоюва четвърти медал за България, както и нейн втори, от европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 г. в Банска Бистрица. 16-годишната лекоатлетка завърши трета в скока на дължина, след като преди два дни спечели златото на 100 м. Тя изравни най-доброто си постижение от 6.16 м. във втория си опит, което бе достатъчно да се окичи с бронзовото отличие.

Възпитаничката на Ива Пранджева записа още един скок над 6 м в предпоследния си опит - 6.15 м.

Победителка в дисциплината стана шведката Евелина Олсон, която записа ново най-добро лично постижение от 6.35 м в третия си скок.

Втора завърши литовката Йоана Фиодороваите с 6.23 м, също ново най-добро лично постижение.

Това е четвърти медал за България от първенството в Банска Бистрица. По-рано през седмицата Величкова стана шампионка на 100 метра, Християн Касабов спечели бронз на 110 метра с препятствия, а вчера Димо Андреев извоюва и сребро в хвърлянето на чук.

Гледайте последната сесия от европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица днес от 17:00 ч. по БНТ 3!