Рафаел Надал се завърна победоносно на турнира в Барселона

Матадора се справи с Флавио Коболи с 6:2, 6:3 в първия си двубой на любимата си настилка от юни 2022 г.

от Константин Джаркин
19:35, 16.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Рафаел Надал

Рафаел Надал започна участието си на турнира от сериите ATP 500 в Барселона с победа в първи кръг над световния номер 63 Флавио Коболи с 6:2, 6:3 за час и 24 минути.

Това бе първо излизане на корта за 22-кратния шампион от Големия шлем от януари месец и първо излизане на любимата си настилка - клей, от юни 2022 г., когато спечели за рекорден 14-ти път "Ролан Гарос".

12-кратният победител от турнира в каталунската столица не изпита затруднения в първия сет срещу италианския си съперник. Надал проби при 2:1 и след това след смяната на топките при 5:2, за да затвори сета.

Вторият сет започна с размяна на пробиви, като първо 37-годишният специалист на клей спечели първия сервис гейм на Коболи при 1:0. Италианецът не сломи глава пред по-титулувания си съперник и веднага върна пробива. Надал обаче не даде шанс на 63-я в света да се върне в мача и дръпна отново с 3:1.

Матадора бе безупречен в сервис геймовете си до края на сета и затвори двубоя за крайното 6:2, 6:3.

Във втори кръг "краля на клея" ще се изправи срещу поставения под номер 4 в схемата австралиец Алекс Де Минор.

Служебни неволи: Кой носи политическата отговорност за кабинета "Главчев"?
Цеко Минев: В света на ските България е константно име (ВИДЕО)