Ралица Гаджева завоюва златото на европейското първенство по фехтовка до 14 г. в Будапеща

ралица гаджева завоюва златото европейското първенство фехтовка будапеща
22:08, 30.06.2024
Чете се за: 00:45 мин.

Ралица Гаджева стана европейски шампион по фехтовка до 14 год. на шампионата за деца в Будапеща. Във финала българката победи германката Луиза Паулсен с 15:9. В състезанието взеха участие 50 деца от 32 клуба.

Гаджева е състезател на фехтовален клуб Младост с треньор Антонио Иванов. За първи път се явява на състезание на 7 г. Има множество медали от европейски и национални състезания.

Друга състезателка от клуб Младост Дора Христова спечели сребърен медал в класирането до 13 години.

Вижте Ралица Гаджева в предаването на БНТ за талантливи млади български спортисти "Аз съм".