Българката Ралица Митева зае четвърто място на световното първенство по модерен петобой за юноши и девойки до 19 години, което се провежда в Истанбул.
18-годишната Митева събра 1366 точки и остана само на три от бронзовата медалистка Зора Земан от Унгария. Шампионка с 1391 точки стана Малак Исмаил от Египет.
В отделните дисциплини Митева постигна 18 победи и 17 загуби във фехтовката, премина трасето с препятствията за 39.99 секунди, взе плуването за 2:22.48 минути, а в комбинираната дисциплина (бягане със стрелба) даде резултат от 11:58 минути.
Във финала при девойките България бе представена и от Кристина Денина, която завърши на 35-о място с 1214 точки.
През юни, отново в Истанбул, Митева спечели сребро на европейското първенство до 21 години.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Антоанета Стефанова е в челото на класирането след първия ден от световния шампионат по ускорен шахмат
"Гостите на Банско Филм Фест 2025": Йохен Хемлеб разказва за една от най-големите мистерии на Еверест
Младият български хокеист Нино Томов ще продължи да играе за чешкия Спарта (Прага)
СЪБИТИЯТА НА 2025: От лев към евро: една година на решения и съмнения
СЪБИТИЯТА НА 2025: Трагедии, които можеха да бъдат предотвратени: Живот на ръба на безхаберието
Българският патриарх Даниил и Вселенският патриарх Вартоломей отслужиха Света литургия в Истанбул