Ралица Митева с четвърто място на световното по модерен петобой за юноши и девойки до 19 години

ралица митева четвърто световното модерен петобой юноши девойки години
Снимка: БФ Модерен петобой
22:20, 29.07.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Българката Ралица Митева зае четвърто място на световното първенство по модерен петобой за юноши и девойки до 19 години, което се провежда в Истанбул.

18-годишната Митева събра 1366 точки и остана само на три от бронзовата медалистка Зора Земан от Унгария. Шампионка с 1391 точки стана Малак Исмаил от Египет.

В отделните дисциплини Митева постигна 18 победи и 17 загуби във фехтовката, премина трасето с препятствията за 39.99 секунди, взе плуването за 2:22.48 минути, а в комбинираната дисциплина (бягане със стрелба) даде резултат от 11:58 минути.

Във финала при девойките България бе представена и от Кристина Денина, която завърши на 35-о място с 1214 точки.

През юни, отново в Истанбул, Митева спечели сребро на европейското първенство до 21 години.

България загуби от Норвегия на старта на европейското по баскетбол за жени до 20 г. в дивизия „Б“