Равенство за Лудогорец срещу Висла Краков в дебюта на Шимунджа

лудогорец лекота разби арда разград
Снимка: ПФК Лудогорец
18:15, 18.01.2022

Контролата между Лудогорец и Висла (Краков), играна в Белек, Турция, завърши при резултат 1:1. Пиерос Сотириу откри резултата през първото полувреме, а Давид Шот изравни след почивката.

Това бе първа среща на треньора Анте Шимунджа, начело на българския шампион, а сблъсъкът бе проследен от националния селекционер Ясен Петров.

Срещата започна по отличен начин за "орлите", които откриха резултата още в 4-ата минута. Пиерос Сотириу изпрати топката в далечния ъгъл на вратата, пазена от Павел Киезжек с фалцов удар с десния крак.

През втората част Ихинио Марин стреля в гредата от малък ъгъл, макар да бе преодолял вратаря на съперника.

В 79-ата минута символичните гости отнеха топката на разградчани пред наказателното им поле и с прецизен изстрел извън наказателното поле Давид Шот реализира за крайното 1:1.

Ръст на заболелите от COVID-19 в Благоевградско: По 70 паралелки се карантинират всеки ден