Рекордно количество контрабандни цигари на стойност 8 млн. лева бяха разкрити в складово помещение в пловдивското село Царацово при специализирана акция на прокуратурата и ГДБОП. Това е втори пореден удар в региона по безакцизни стоки. Откритите в депото над 23 милиона къса съвпадат като марки със заловените преди ден в тир край село Скутаре други 6 милиона къса. Все още обаче не е ясно дали се касае за един и същи контрабанден канал за цигари.
Криминалистите стигат до депото с цигари в Царацово, докато работят по случая в село Скутаре, където разбиха контрабанда на стойност 1,8 млн. лева. След намерените в тир цигари, откриват и камион, в който безакцизната стока е бил прикрита зад косачки за слама. Проследили го и стигнали до склада, в който намерили огромно количество цигари без бандерол.
"Това е една от най-големите задържани такива количества цигари в историята на България", съобщи Петър Петров – районен прокурор.
Надписите са на гръцки език. Предполага се, че цигарите са били предназначени за износ. Все още не е ясно къде са произведени и какво е качеството им.
При първата акция има четирима задържани - двама българи, украинец и словак. При втората е арестуван още един мъж, друг се издирва. И двамата са криминално проявени. Утре съдът ще решава дали да ги остави постоянно в ареста. Търсят се и други съпричастни към контрабандния канал.