Избраният американски президент Доналд Тръмп съобщи, че се подготвя среща между него и руския лидер Владимир Путин. Тръмп обаче не посочи дата.
Той определи войната в Украйна като "кървава бъркотия" и заяви, че Путин иска да се срещне с него. Тръмп посочи още, че те трябва да приключат войната.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков вчера заяви, че Путин би приветствал желанието на Тръмп за контакт, но досега не е имало официални искания. Украинският президент Володимир Зеленски също изрази готовност за преговори с новия президент на САЩ.
"Президентът Путин иска да се срещнем. Той го е казвал дори публично и ние трябва да приключим с тази война. Това е кървава бъркотия... Това е война, която никога нямаше да се случи, ако аз бях президент и ще се опитам да я спра възможно най-бързо", заяви новоизбраният президент на Съединените щати Доналд Тръмп.
Тръмп след посещението в Китай: Сключени са „страхотни търговски споразумения“
Израел и Ливан удължават примирието си с 45 дни, обяви Държавният департамент
Визитата в Китай: Тръмп определи срещата със Си Дзинпин като успешна и незабравима
Как да гласуваме на "Eвровизия" - смс-и, онлайн и дори чрез специално мобилно приложение
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на страната на положителна