ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Разкриват още ковид легла в София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:10 мин.
Още
живо каква ситуацията наличните легла лечение ковид
Слушай новината

Предвиждат да се трансформира болница "Лозенец" в интензивен център за лечение на COVID, стана ясно след извънредна среща на здравните власти.

Болница "Лозенец" утре ще открие 10 легла. До понеделник те ще станат 40. Тенденцията е лечебното заведение да стане един от големите центрове за интензивно лечение на COVID, заяви зам.-министърът на здравеопазването Димитър Петров.

Друго решение, взето на срещата, е в едното крило на белодробната болница "Света София" да се открият между 40 - 60 легла, които ще се оборудват наново. До няколко дни там ще бъде преоборудвано резервно COVID отделение.

Това ще бъде резервна база за интензивно лечение на COVID, евентуално и на други инфекции, ако се появят. През останалото време ще функционира като терапевтично отделение към болница "Св. Иван Рилски".

Поетапно се увеличават интензивните легла в повечето болници в София, потвърди и днес зам.-министър Петров.

Най-голям резерв има в големите частни болници и в общинските.

Намеренията на здравните власти са в периода от следващите две седмици на всеки 3 - 4 дни да се откриват по 30 нови легла. Така според Петров системата ще бъде подсигурена.

В понеделник учениците няма да се завърнат по класните стаи, каза още д-р Петров.

Вероятно ситуацията ще се запази така през цялата следващата седмица. Преди децата да се върнат в училищата е необходимо първо да се вземат мерки за тяхната безопасност, поясни Петров.

Освен това трябва да се създаде организация на тестването им в клас, за което ще се изисква съгласието на учителите и родителите.

Здравните власти предвиждат завръщане на най-малките ученици от първи до четвърти клас от 8 ноември.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?