В продължение на пет часа разпитваха Дебора Михайлова днес в съдебно заседание. Тя беше първата в днешното заседание, която даде показания. След петчасовия разпит Дебора не пожела да коментира пред медии какво се е случило в съдебната зала.
"Противоречия има много, но не мога да навляза в конкретика. Разминаванията в показанията са сериозни", посочи единият от защитниците на Георги Георгиев - адвокат Валентин Димитров.
Той допълни, че обвиняемият не е давал обяснения и няма да даде днес, но може да го направи по всяко време, което пожелае, докато тече процесът.
Адвокат Валентин Димитров каза още, че на всяко заседание защитата ще предявява искане за промяна на мярката за неотклонение на Георги, която до момента е "задържане под стража".

Днес по план трябваше да бъдат разпитани още четирима свидетели по делото, а към изслушване на вещи лица най-вероятно няма да се пристъпи днес.
Емил Дечев за случая "Петрохан": Само прокурор може да отстранява полицай от разследването
Служебният правосъден министър присъства на заседанието на Прокурорската колегия на ВСС
Прокуратурата: Служебният вътрешен министър не е разпитван за натиск върху разследването на случая "Петрохан"
Няма сключени споразумения между "Гранична полиция" и НПО-то на Ивайло Калушев