Детето, което изчезна вчера и впоследствие беше намерено в пловдивското село Болярино, и неговите родители ще бъдат разпитани днес за изясняване на обстоятелствата около изчезването.
Семейството е от Сирия и е с хуманитарен статут на временно пребиваващи у нас. 12 часа издирваха изчезналото момиче. То е едно от шестте деца на семейство бежанци, което от лятото се установило в селото.
След активни издирвателни действия около 20.00 ч. снощи момиченцето беше намерено силно уплашено, със следи от насилие, на 200 метра от дома си. Издирването от самото начало се оказва много трудно заради езиковата бариера. Полицията изяснява обстоятелствата, при които детето изчезна.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас
Акция в сградата на ВиК - Кърджали заради съмнения за злоупотреби с евросредства
Образуваха досъдебно производстово по случая с насилие над дете в Радомир
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил