Под ръководството и надзора на Софийската градска прокуратура се провежда разследване за възникналия пожар във вагон на Централна гара в София, при който четирима души загинаха, а други двама са тежко пострадали и са настанени за лечение в болнично заведение.
Към момента се работи по всички възможни версии за възникването на пожара - както за умишлено деяние, така и за случаен инцидент.
Предприети са незабавни действия за събиране и запазване на доказателства и за установяване на всички факти и обстоятелства по случая. Разпитани са свидетели, направен е оглед на местопроизшествие, иззети са веществени доказателства, назначени са експертизи, извършват се и други действия по разследването. Пред БНТ по-рано тази сутрин директорът на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението" главен комисар Александър Джартов съобщи, че вагонът не е бил изоставен, а е бил функциониращ.
Разследването по случая продължава.
                                            
                    
                        "Ние вече не живеем - отидоха на концерт, а ни ги върнаха в ковчези": Кочани
                    
                    
                                            
                    
                        Заседание на Комисията по бюджет и финанси към Тристранния съвет: На фокус Бюджет 2026