РБ Лайпциг победи Манчестър Сити за участие в Лига Европа

два гола меси измъкнаха псж лайпциг мач обрати
21:34, 07.12.2021

Ред Бул Лайпциг победи Манчестър Сити с 2:1 6-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Германците си осигуриха участие в Лига Европа след попадения на Доминик Собослай и Андре Силва. Риад Марез бе точен за англичани.

Възпитаниците на Ахим Байерлоцер наложиха домакински натиск и откриха резултата в 24-ата минута. Доминик Собослай даде аванс на тима си след удар от непосредствена близост.

До края на полувремето не липсваха положения пред двете врати. Зак Стефан отрази изстрел на Андре Силва, а Фил Фодън стреля в дясната греда. Първата част приключи със спасяване на Петер Гулачи на пряк свободен удар, изпълнен от Кевин Де Бройне.

След паузата домакините удвоиха аванса си. Емил Форсберг намери Андре Силва в наказателното поле, а нападателят направи резултата 2:0 с удар в долния десен ъгъл.

Отговорът на "гражданите" не закъсня. Риад Марез отбеляза оформи крайния резултат с шут в долния ляв ъгъл.

Кайл Уокър получи директен червен картон в 83-ата минута след опасно влизане в краката на голмайстора Андре Силва.

В другия мач от групата Пари Сен Жермен победи Брюж с 4:1.

Въпреки загубата Манчестър Сити завършва като лидер в групата с актив от 12 точки. Ред Бул Лайпциг си осигури участие в Лига Европа през пролетта, като завърши на 3-ата позиция със 7 пункта.