Реал Мадрид и Реал Сосиедад не успяха да си вкарат гол на "Сантяго Бернабеу"

08:20, 30.01.2023
Чете се за: 01:57 мин.
реал мадрид реал сосиедад успяха вкарат гол сантяго бернабеу

Отборът на Реал Мадрид допусна грешна стъпка в битката за титлата в Испания, след като не успя да победи като домакин състава на Реал Сосиедад в среща от 19-ия кръг.

На "Естадио Сантяго Бернабеу" двата тима завършиха наравно 0:0 и така "белите" вече изостават на пет точки от лидера Барселона. Момчетата на Карло Анчелоти са с 42 точки в актива си срещи 47 за "каталунците". В същото време гостите от Сан Себастиан запазват третата позиция с 39 пункта.

Двата тима изиграха интересен сблъсък в Мадрид, в който положения не липсваха и пред двете врати, но с много важни намеси се отчете стражът на Реал Сосиедад Алекс Ремиро.

През първото полувреме той направи две спасявания след изстрели на Тони Кроос и Винисиус Жуниор, а четвърт час преди края отново демонстрира своя рефлекс и отрази изстрел на бразилеца.

На другата врата Тибо Куртоа също имаше работа, като белгийският страж на два пъти трябваше да се намесва след опасни удари на Такефуса Кубо.

В крайна сметка гол така и не падна и двата тима поделиха точките. В следващия кръг Реал Мадрид е домакин на Валенсия, докато Реал Сосиедад приема Валядолид.

Адвокат Стоян Стойков: От "Шейново" казват, че е прекомерно високо обезщетението