Реал Мадрид навакса два гола пасив срещу Виляреал и е четвъртфиналист за Купата на Испания

23:03, 19.01.2023
Чете се за: 03:42 мин.
дузпи пратиха реал мадрид финала суперкупата испания

Отборът на Реал Мадрид постигна обрат от 0:2 до 3:2 при визитата си на Виляреал в двубой от осминафиналите на турнира за Купата на Испания.

„Жълтата подводница“ откри резултата на „Естадио Ел Мадригал“ в четвъртата минута, когато Хуан Фойт изпълни странично хвърляне отдясно в половината на Кралският клуб, топката стигна до Жерар Морено, който въпреки опеката на Антонио Рюдигер на гърба си, успя да отклони кълбото към Етиен Капу в наказателното поле на „белите“, а французинът с мощен диагонал изстрел се разписа в далечния ъгъл на вратаря Тибо Куртоа.

Домакините удвоиха преднината си три минути преди края на първото полувреме. Жерар Морено изведе съотборника си Самуел Чъкуезе зад отбраната на „белите“ и останал очи в очи със стража на Реал, офанзивният футболист на Виляреал не сбърка с удар от близка дистанция.

Съставът на Карло Анчелоти намали изоставането си в 57-ата минута. Реализаторът на първия гол в срещата Капу сбърка на центъра, което позволи на Едуардо Камавинга да отнеме, а след това и да комбинира с Карим Бензема. Носителят на „Златната топка“ за 2022 година подаде към Дани Себайос, който с едно докосване, изведе Винисиус сам срещу вратаря на Виляреал и нападателят на Реал не сбърка за 2:1.

Гостите от Мадрид възстановиха паритета в десетина минути по-късно. Центриране на Себайос отляво в наказателното поле на „жълтите“ бе засечено на втората греда с глава от Бензема, вратарят Йоргенсен изби, но при добавката Едер Милитао реализира за 2:2.

Шампионът на Испания направи пълен обрат в 86-ата минута. Голмайсторът Винисиус пусна дълга топката по фланга към Маркос Асенсио, който я овладя пред аутлинията и я върна на границата на наказателното поле, където Дани Себайос с тегничен удар прати неспасяемо кълбото в долния ляв ъгъл на стража Йоргенсен, оформяйки крайния резултата в срещата.