Реал Мадрид не успя да победи мексиканци в контрола

Карим Бензема
10:31, 27.07.2022

Реал Мадрид направи равенство 2:2 срещу Клуб Америка в контрола, играна на стадион "Оракъл Парк" в Сан Франциско( Калифорния), САЩ. Хенри Мартин откри резултата, а Карим Бензема изравни. Еден Азар и Алваро Фидалго се разписаха от дузпи.

Още в 5-ата минута мексиканците поведоха след плътен удар на Хенри Мартин от вътрешността на наказателното поле.

"Кралете" отговориха с попадение на Карим Бензема в 22-рата минута. Нападателят осъществи двойно подаване с Марко Асенсио на границата на наказателното поле и с фалцов удар в далечния ъгъл направи резултата 1:1.

След почивката резервата Еден Азар бе повален в противниковото наказателно поле. Белгиецът реализира последвалата дузпа за 2:1.

В края на сблъсъка друга резерва Алваро Фидалго също си изработи 11-метров наказателен удар, а след това бе точен, за да оформи крайния резултат. Първоначално Андрий Лунин спаси дузпата, но съдията нареди тя да бъде пребита, защото стража на "белия балет" е напуснал голлинията преждевременно. При втори опит полузащитникът не сгреши.

На 31 юли, неделя, от 5:00 часа Реал Мадрид ще се изправи срещу Ювентус на стадион "Роуз Боул" в Пасадена (Калифорния), САЩ.

Йорданов: Предложихме на БСП два варианта за КЕВР и те отказаха. Оттук нататък парламент няма
Свиленски: БСП връща утре мандата неизпълнен