Реал Мадрид обърна Лас Палмас и се върна на върха в Ла Лига

20:11, 27.01.2024
Чете се за: 02:07 мин.
реал мадрид обърна лас палмас върна върха лига

Реал Мадрид отново излезе начело в класирането на Ла Лига, след като в двубой от 22-ия кръг победи трудно като гост с 2:1 състава на Лас Палмас.

На "Естадио Гран Канария" по-интересните ситуации дойдоха през второто полувреме, като 52-ата минута тъкмо изтичаше, когато хубав пробив на Сандро Рамирес отдясно завърши с подаване към Хавиер Муньос и с удар от движение юношата на "лос бланкос" наказа бившия си клуб, давайки преднина на домакините.

Реакцията на мадридчани не закъсня и в 65-ата минута Едуардо Камавинга изведе хитро Винисиус Жуниор в противниковото наказателно поле и бразилецът с диагонален изстрел възстанови равенството, разписвайки се във втори поредна среща от испанското първенство.

Пълният обрат за момчетата на Карло Анчелоти пък стана факт в 84-ата минута, когато Тони Кроос центрира от ъглов удар, а на правилното място се оказа влезлият малко по-рано Орелиан Чуамени, който с глава беше точен за крайното 2:1 и така осигури на своя тим пети пореден успех в Ла Лига.

След тази победа Реал Мадрид вече е с актив от 54 точки и отново е лидер в подреждането с два пункта повече пред екипа на Жирона, който в утрешния ден гостува на Селта. В същото време Лас Палмас заема 8-ата позиция с 31 пункта.

Как години наред фалшив Фейсбук профил използва самоличността на репортер на БНТ?
Всяко пето дете е жертва на насилие вкъщи. Как работи социалната система?