Реал Мадрид очаквано се справи с Гранада

два гола винисиус върнаха реал мадрид победите
18:58, 21.11.2021
Чете се за: 02:05 мин.

Реал Мадрид победи Гранада с 4:1 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Марко Асенсио, Начо Фернандес, Винисиус и Ферлан Медни бяха точни за победителите, а Луис Суарес отбеляза почетно попадение за домакините. Мончу получи директен червен картон и остави тима си с човек по малко.

Марко Асенсио даде преднина на "белия балет" в 19-ата минута. Полузащитникът откри резултата, след подаване на Тони Крос. Само 6 минути по-късно играчите на Карлос Анчелоти удвоиха преднината си. Начо Фернандес направи резултата 2:0, а Тони Крос записа нова асистенция на името си. Откакто германецът се присъедини към "кралете" само Лионел Меси (98), Луис Суарсес (73) и Карим Бензема (62) имат повече асистенции от неговите 57.

В 34-ата минута футболистите на Роберт Морено намалиха изоставането си. Луис Суарес изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа след отклонен удар от разстояние.

След почивката Винисиус възобнови преднината от 2 попадения за тима си. Бразилецът завърши контраатака с удар от близо.

В 67-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Мончу бе изгонен заради грубо влизане, а треньорът му Роберт Морено също получи директен червен картон след спор със съдията.

Ферлан Менди оформи крайния резултат в 76-ата минута с прецизен изстрел в долния десен ъгъл на противниковата врата.

Реал Мадрид е лидер в класирането с актив от 30 точки. Гранада е в зоната на изпадащите. Клубът е 18-и с 11 точки.

МВР към 19.00 ч.: Без инциденти в изборния ден, криминогенната обстановка е спокойна