Реал (Мадрид) остана в битката за титлата след успех над Гранада

09:53, 14.05.2021
Европейски футбол
реал мадрид остана битката титлата успех гранада

Отборът на Реал (Мадрид) разгроми като гост Гранада с 4:1 в двубой от 36-ия кръг на испанското първенство.

По този начин футболистите на Зинедин Зидан запазиха живи шансовете си да защитят шампионската си титла от миналата година.

Кралският клуб се добра до комфортен аванс преди почивката след точните интервенции на Лука Модрич и Родриго.

В началото на втората част Хорхе Молина вкара едно попадение за тима на Гранада, но с две бързи попадения Алваро Одриосола и Карим Бензема убиха интригата, оформяйки крайното 4:1 в полза на гостите от Мадрид.

Два кръга преди края на сезона в Ла Лига, Реал (Мадрид) е втори в подрежднето с актив от 78 т., с две по-малко от временния лидер и градски съперник Атлетико (Мадрид).

В следващия кръг Реал гостува на Атлетик (Билбао) и приема Виляреал в заключителния мач на шампионата, докато Диего Симеоне и компания приемат Осасуна на "Уанда Метрополитано" и завършват кампанията с гостуване на Валядолид.