Испанският гранд изпрати серията в пети решителен мач

от Вяра Илиева
07:55, 05.05.2023
Чете се за: 02:50 мин.
реал мадрид победи партизан изравни четвъртфиналната серия плейофите евролигата

Реал Мадрид победи Партизан и изравни четвъртфиналната серия от плейофите в Евролигата на 2:2 победи.

Испанският тим надигра в равностоен двубой сръбския си опонент с 85:78 като гост в препълнената Щарк Арена.

През първото полувреме двата отбора си размениха по една част, като на полувремето гостите от Мадрид имаха преднина от 3 точки за 45:42. При подновяването на играта и двата отбора имаха трудности в стрелбата, но все пак Партизан успя да излезе напред с 51:49. Мадридчани не се дадоха и обърнаха нещата в своя полза за 61:55. Зак Лидей и Матиас Лесор намалиха изоставането на домакините до 2 точки в последната четвърт, но Найджъл Уилямс-Гос, Уил Таварес и Джанан Муса изведоха Реал до успеха.

Адам Ханга и Еди Таварес отбелязаха по 15 точки за Реал Мадрид, като Таварес завърши и с 7 борби. По 14 точки добавиха Габриел Дек и Джанан Муса, като босненският национал допълни сметката си с 8 борби.

Зак Лидей бе най-резултатен за Партизан със своите 25 точки. Янис Папапетру реализира 18. Матиас Лесор завърши с 11 точки и 7 борби.

Срещата в Белград бе белязана от масовата стрелба в местно училище, като и двата тима отдадоха почит на жертвите, а в началото феновете хвърлиха стотици цветя на терена, като не скандираха на старта и не бе пускана музика.

„Искам да изкажа съболезнования на всички засегнати от трагедията в Белград, атмосферата преди мача бе много емоционална. Трябва да си починем няколко дни, тъй като енергията ще бъде ключова в петия двубой. Никак няма да бъде лесно“, заяви баскетболистът Серхио Родригес.

Решителният пети двубой от серията между Реал Мадрид и Партизан ще бъде на 10 май (сряда) в Испания.

Искра Михайлова: "Възраждане" има цивилизационни различия с първите две коалиции