Реал Мадрид се изкачи еднолично на върха в Ла Лига след домакински обрат над Майорка

реал мадрид изкачи еднолично върха лига домакински обрат майорка
16:49, 11.09.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Реал Мадрид постигна домакинска победа с 4:1 над Майорка, дошла след обрат, в двубой от шестия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите от Палма де Майорка откриха изненадващо откриха резултата на стадион „Сантиаго Бернабеу“ в 35-ата минута, когато Канг-Ин Лий центрира от фаул по диагонал в наказателното поле на „белите“, а на далечната греда нападателят Ведат Муричи с удар с глава се разписа точно под горната греда на вратата, пазена от Тибо Куртоа.

Шампионите на Испания изравниха резултата в четвъртата минута от добавеното време на първата част чрез Федерико Валверде, който пое топката от собствената половина, направи силен индивидуален рейд и с удар от дъгата на пеналтерията на гостите се разписа в горния десен ъгъл на стража Предграг Райкович.

Реал Мадрид направи пълен обрат в срещата в 72-ата минута, когато Родриго проби в наказателното поле на Майорка и пусна успоредна топка на голлинията към Винисиус, който с едно докосване я прати в опразнената врата.

Крайният резултат оформиха Родриго и Антонио Рюдигерл с голове в 89-ата минута и в третата минута от добавеното време на срещата.

В класирането съставът на Карло Анчелоти събра актив от 15 точки, с което се изкачи на лидерската позиция с два пункта повече от втория Барселона. Майорка пък е 13-и с 5 точки след пет изиграни срещи.

Красимир Петров: Никакво отстъпление срещу Арда
Шофьор с 1,9 промила алкохол предизвика катастрофа на АМ "Тракия"