Реал Мадрид се справи с Гранада с голове на Браим Диас и Родриго

Реал Мадрид се завърна на върха в класирането

21:29, 02.12.2023
Браим Диас Реал Мадрид

Реал Мадрид победи Гранада с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Възпитаниците на Карло Анчелоти се разписаха и в двете полувремена.

В 24-ата минута Тони Кроос изведе Браим Диас в наказателното поле и испанецът изпрати топката в противниковата врата, за да открие резултата.

След почивката "белият балет" удвои преднината си, с което подпечата трите точки. Родриго отправи плътен удар от вътрешността на наказателното поле за 2:0.

Федерико Валверде имаше добра възможност да направи преднината на "кралете" класическа, но Андре Ферейра спаси негов изстрел.

Реал Мадрид се завърна на върха в класирането с актив от 38 точки, колкото има и вторият Жирона. Гранада се намира на предпоследното 19-о място в подреждането със 7 пункта.

Нинова: Сглобката държи като заложник цял един народ