Реал Мадрид се възползва от грешката на Жирона и оглави Ла Лига по драматичен начин

В герой за "белия балет" се превърна Лукас Васкес, който успя да се разпише във втората минута от добавеното време на мача

Лукас Васкес
Снимка: Facebook: Real Madrid C.F.
08:07, 22.12.2023

Реал Мадрид стигна до победа като гост над Алавес с минималното 1:0 в двубой от 18-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Мендисороса".

В герой за "белия балет" се превърна Лукас Васкес, който успя да се разпише във втората минута от добавеното време на мача. Асистенцията бе на халфа Тони Кроос. Футболистите на Карло Анчелоти играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко на терена, след като Начо Фернандес бе изгонен с червен картон в 54-ата минута.

Така Реал Мадрид събра 45 точки и изпревари Жирона, който завърши наравно 1:1 с Бетис. Двата състава са с равен брой, но "кралския клуб" е пред каталунците заради по-добрата си голова разлика и директния мач между двата отбора, завършил 3:0 в полза на столичани.

Това бе последната среща за Алавес и Реал през календарната година. На 3 януари "белия балет" ще посрещне Майорка от 20:15 часа, а Алавес гостува на Реал Сосиедад вечер по-рано по същото време.