Реал Мадрид спечели отложения мач с Хетафе с голове на Хоселу

"Белият балет" се върна на върха в Ла Лига

23:52, 01.02.2024
Реал Мадрид Хоселу

Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 в отложен мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Хоселу бе автор на попаденията за "кралете".

Още в 9-ата минута голмайсторът загатна за глада си за попадения. Удар на нападателя срещна напречната греда. Само 5 минути по-късно испанецът откри резултата. Той засече с глава центриране в наказателното поле на Лукас Васкес.

След почивката испанският национал удвои головата си сметка. "Белият балет" организира атака по учебник от изпълнението на аут, до самия гол. Възпитаниците на Карло Анчелоти размениха 8 подавания по левия фланг, за да изведат Хоселу на стрелкова позиция.

Винисиус бе близо до гол, но направи любопитен пропуск. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря. Противниковият страж дори бе легнал на земята, но крилото на гостите успя да го уцели.

Домакините се опитаха да се върнат в двубоя, но късметът не бе на тяхна страна. Борха Майорал стреля в лявата греда.

Реал Мадрид оглави класирането с 57 пункта. Хетафе остава на 10-ото място в подреждането с 29 точки.