Реал Мадрид спечели титлата в Ла Лига след загубата на Барселона от Жирона

От своя страна Жирона си осигури участие в Шампионска лига през идния сезон

21:31, 04.05.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Жирона

Жирона победи Барселона с 4:2 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Загубата на каталунците потвърди шампионската титла на Реал Мадрид, който не може да бъде изместен от лидерската позиция в класирането.

Срещата на стадион "Мунисипал де Монтивили" в Жирона започна ударно. Андреас Кристенсен откри резултата след само 153 секунди игра. Защитникът стреля от воле от границата на наказателното поле.

Домакините изравниха резултата само 110 секунди по-късно. Артьом Довбик засече с глава центриране във вратарското поле на Иван Мартин.

В добавеното време на ървото полувреме гостите възобновиха аванса си. Роберт Левандовски бе точен от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за нарушение срещу Ламин Ямал.

След почивката обаче възпитаниците на Мичел отнеха математическата възможност на Барселона да настигне Реал Мадрид в класирането. Резервата Порту повторно възобнови равенството с първото си докосване, след влизанието си в игра.

Още в следващата атака Мигел Гутиерес донесе обрат за тима си с удар от вътрешността на наказателното поле.

В 74-ата минута домакините сложиха точка на спора с нов гол на Порту. Испанецът отправи удар от воле след центриране в наказателното поле на Савио.

Жирона измести Барселона от втората позиция в класирането и си осигури участие в Шампионска лига през идния сезон. Възпитаниците на Шави Ернандес имат 73 точки, с една по-малко от опонента им.

Реал Мадрид спечели своята 36-а титла.

Борислав Сандов ще води листата на "Зелено движение" за европейските избори
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън