Реал Мадрид стартира защитата на титлата си в Испания с победа над новак

07:23, 15.08.2022
Чете се за: 01:50 мин.
реал мадрид стартира защитата титлата испания победа новак

Реал Мадрид започна защитата на титлата си в Испания с победа с 2:1 над новаците Алмерия в откриващия уикенд на сезона в Ла Лига в неделя.

Ларги Рамазани даде ранна преднина на Алмерия, само за да може Лукас Васкес да изравни за Реал малко след изтичането на полувремето за 1:1.

След това Давид Алаба се появи от резервната скамейка, за да изпълни пряк свободен удар 15 минути преди края и да подари трите точки на отбора на Карло Анчелоти.

Давид Алаба вкара с първото си докосване, след като влезе в игра. Футболистът отбеляза и победния гол в мача за Суперкупата на Европа срещу Айнтрахт Франкфурт (2:0).

Реал Мадрид остава непобеден в първия мач от сезона в Ла Лига вече 14 поредни години. За последно Белият балет започна шампионата на Испания с поражение през сезон 2008/09. Тогава тимът загуби от Депортиво (1:2).

"Започнахме лошо мача. Липсваше ни свежестта да играем бързо в атака. Противникът беше много затворен. Отправяхме удари към вратата, но беше трудно да отбележим. През второто полувреме домакините се измориха, контролирахме повече двубоя и имахме повече положения", сподели след срещата треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти.

Расистки скандал помрачи разгрома на Бразилия над Тунис на „Парк де Пренс“
19:46, 28.09.2022
Чете се за: 02:27 мин.
Четирима българи на корта на Sofia Open 2022 в четвъртък
19:27, 28.09.2022
Чете се за: 02:05 мин.
Сонко Сундберг поднови тренировки с Левски (Снимка)
Чете се за: 02:40 мин.
Рилски спортист се връща в женския баскетболен шампионат с домакинство на Академик Пловдив
Чете се за: 01:55 мин.
Локомотив Пловдив започна подготовка за димакинството си на ЦСКА 1948 от 12-ия кръг на Първа лига
16:49, 28.09.2022
Билал Бари претърпя успешна операция на коляното (Снимка)
16:29, 28.09.2022
БФС контрира Бербатов: Софийски градски съд категорично обяви Конгреса на 18 март за незаконен
16:18, 28.09.2022
Чете се за: 02:42 мин.