Реал Мадрид триумфира със Суперкупата на Европа

реал мадрид триумфира суперкупата европа
23:54, 10.08.2022
Чете се за: 03:07 мин.

Реал Мадрид победи Айнтрахт Франкфурт с 2:0 в двубоя за Суперкупата на Европа. Давид Алаба и Карим Бензема се разписаха за “белия балет”.

Преди началото на двубоя Винисиус и Карим Бензема получиха наградите за най-добър играч и най-добър млад играч в Шампионска лига през изминалата кампания.

През първото полувреме Тибо Куртоа отрази изстрели на Даичи Камада и Ансгар Кнауф, а Винисиус стреля в гредата.

Възпитаниците на Карло Анчелоти успяха да поведат преди паузата. Испанците откриха резултата след корнер. Каземиро върна с глава от аутлинията към Давид Алаба, който се разписа в опразнената врата. Алаба е най-резултатният защитник на “кралете” от началото на миналия сезон. Той има 4 гола в 47 срещи.

След почивката испанският шампион продължи да атакува. Каземиро стреля в напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

Карим Бензема удвои аванса на тима си в 65-ата минута. Французинът получи подаване от Винисиус и стреля с едно докосване за 2:0. Нападателят се изкачи на втората позиция в голмайсторската ранглиста в Реал Мадрид. Голмайсторът има 324 попадения, с едно повече от Раул. Лидер в класацията е Кристиано Роналдо с 450 гола.

Олимпийският стадион в Хелзинки бе домакин на надпреварата за първи път.

Карло Анчелоти спечели трофея с Милан през 2003 и 2007 г. и с Реал Мадрид през 2014 г. Италианецът се превърна в треньора, печелил отличието най-много пъти, като задмина Хосеп Гуардиола.

Реал е петкратен носител на Суперкупата на Европа. Отборът изравни рекордьорите Барселона и Милан с по пет Суперкупи.

Досега Айнтрахт никога не бе играл в мач за Суперкупата на Европа, като от германските представители единствено Байерн е печелил отличието – през 2013 и 2020 г.