Реал Мадрид увеличи аванса си на върха след успех в Майорка

Карим Бензема
23:55, 14.03.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Реал Мадрид победи Майорка с 3:0 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Винисиус откри резултата, а Карим Бензема затвърди успеха с два гола.

През първото полувреме най-чистата ситуация бе за домакините от Майорка. Пабло Мафе стреля в дясната греда.

След почивката "белия балет" взе нещата в свои ръце. Винусиус даде аванс на гостите след удар в дясната част на противниковата врата. Карим Бензема изравни постижението си за най-много асистенции в един сезон в Ла Лига - 11.

Възпитаниците на Карло Анчелоти търсеха втори гол, с който да подпечатат успеха си, а той дойде в 77-ата минута. Карим Бензема реализира дузпа след нарушение на Пабло Мафео. Винисиус е футболистът, който се подвизава в Ла Лига, изработил най-много дузпи във всички турнири този сезон - 5.

Именно французинът оформи крайния резултат в 82-рата минута. Нападателят получи подаване от Марсело и шутира от границата на наказателното поле за 3:0. Това е 32-рият му гол във всички турнири, с който изравнява най-резултатния си сезон с екипа на Реал Мадрид.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с актив от 66 точки. Майорка е 16-и в подреждането с 26 пункта.