Реал Мадрид взе своето при визитата на Кадис след два бързи гола през втората част

00:10, 16.04.2023
реал мадрид взе своето визитата кадис два бързи гола втората част

Отборът на Реал Мадрид спечели с 2:0 при визитата си на Кадис в среща от 29-ия кръг на испанската Ла Лига и по този начин се завърна към победите в първенството, след като в последния кръг допусна поражение с 2:3 у дома от Виляреал.

Въпреки че "Белия балет" трябва да мисли за предстоящия реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига срещу Челси, треньорът Карло Анчелоти заложи на почти всичко най-добро в своите редици.

Очаквано мадридчани контролираха изцяло случващото се на терена, но дълго време така и не намираха пътя към гола, като на два пъти гредата спря Карим Бензема, а пропуски направи и Родриго.

В крайна сметка логичното се случи в 72-а минута, когато Начо Фернандес с далечен изстрел даде аванс на все още действащия шампион в Ла Лига.

Четири минути по-късно пък Марко Асенсио оформи крайното 2:0 с прецизно изпълнение с левия крак, което подпечата и трите точки за Реал Мадрид.

В класирането Реал остава на 2-а позиция с 62 точки, на 10 зад лидера Барселона, който утре гостува на Хетафе. Съставът на Кадис пък заема 15-о място с 31 пункта и се намира само на 4 от зоната на изпадащите.