Реал се справи с Кадис за 10 минути и изравни Атлетико на върха

11:41, 22.04.2021
Чете се за: 00:30 мин.
реал справи кадис минути изравни атлетико върха

Съставът на Реал Мадрид спечели с 3:0 като гост на Кадис в среща от 31-ия кръг на испанското първенство, като отново Карим Бензема беше с ключова роля за "белите", вкарвайки два гола.

Френският нападател се разписа в 30-та и 40-та минута, като между неговите попадения се разписа и Алваро Одриосола.

С този си успех футболистите на Зинедин Зидан се изравниха на върха в подреждането на Ла Лига с градския съперник Атлетико, като и двата тима имат 70 точки, но "дюшекчиите" са и с мач по-малко. Трети е тимът на Севиля с 67 пункта, а Барселона са 4-ти с 65. "Каталунците" обаче са с цели два мача по-малко спрямо "Белия балет" и един спрямо Атлетико.

Бензема откри резултата след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Винисиус.

Само три минути по-късно Карим асистира за гол с глава на Одриосола, а в 40-та минута отново френският нападател бе точен, след като се възползва от подаване на Каземиро.