Реал Сосиедад е на крачка от Шампионска лига след минимален успех над Алмерия

22:25, 23.05.2023
Реал Сосиедад

Реал Сосиедад постигна минимална победа с 1:0 над Алмерия в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Такефуса Кубо бе автор на победното попадение.

През първото полувреме гостите останаха с човек по-малко на терена. Луис Суарес получи жълт картон за нарушение в краката на Робин Льо Норман. След консултация с ВАР реферът Пабло Гонсалес Фуертес промени решението си и изгони колумбиеца.

В добавеното време на първата част Такефуса Кубо откри резултата. Японецът стреля с левия крак извън наказателното поле, за крайното 1:0. Полузащитникът се превърна в най-младия азиатски футболист с 15 гола в испанския футболен елит - 21 години и 353 дни.

След почивката и двата отбора си размениха по един точен изстрел, но до попадение така и не се стигна.

Реал Сосиедад заема 4-ата позиция в класирането с актив от 68 пункта. Алмерия остава на 15-ото място в подреждането с 39 точки.

В друг шампионатен мач, игран по същото време, Селта Виго и Жирона направиха равенство 1:1.