Реал Сосиедад поведе в Ла Лига след победа над Бетис

12:22, 19.10.2020
Чете се за: 00:31 мин.
реал сосиедад поведе лига победа бетис

Тимът от Сан Себастиан победи като гост Бетис с 3:0 в Севиля в двубой от шестия кръг на ЛА Лига и излезе начело в класирането.

В края на първата част Порту даде преднина на гостите след асистенция на Оярсабал.

В 65-та минута пък се стигна до спорна ситуация, за чието разрешаване се наложи системата ВАР да влезе на помощ на главния съдия.

Останаха известни съмнения за игра с ръка и след това за извършен фаул в полето на Сосиедад. След разглеждане на ситуацията, реферът обаче реши, че няма да отсъди дузпа.

Дузпа все пак беше отсъдена малко по-късно и Микел Оярсабал я превърна в гол, за да удвои аванса на Сосиедад

Класическия резултат оформи Аднан Янузай в 88-та минута на срещата

След успеха Реал Сосиедад събра 11 точки и излезе начело в класирането на Ла Лига, тъй като има по-добра голова разлика от втория Виляреал, който също има 11 точки.

Бетис е на седма позиция с 9 точки.

Галъп: Оценките за летния туризъм в България са добри, очакванията обаче по-високи