Реал Сосиедад превзе "Олд Трафорд" и нанесе минимална загуба на "червените дяволи"

Роналдо
23:49, 08.09.2022

Реал Сосиедад победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от първия кръг от груповата Лига Европа. Брийс Мендес бе точен от дузпа.

Срещата започна с минута мълчание в памет на кралица Елизабет Втора. Песента "God save the Queen" озвучаваше трибуните на стадион "Олд Трафорд". В предходните четири срещи Реал Сосиедад нямаше победа над "червените дяволи" - две равенства и две загуби.

През първото полувреме домакините бяха по-активни в преден план. Попадение на Кристиано Роналдо с глава бе отменено заради засада.

След почивката гостите получиха дузпа за игра с ръка на резервата Лаутаро Мартинес. Брийс Мендес даде аванс на испанците. Реал Сосиедад е испанският отбор с най-много спечелени дузпи от януари 2021 г. насам. Това е и седмият испански клуб, който печели на стадион "Олд Трафорд".

В другия двубой в групата Шериф Тираспол победи Омония с 3:0.

Уест Хем обърна ФКСБ през второто полувреме
Новият крал Чарлз Трети: Загубата ще засегне дълбоко цялата нация и безброй хора по света