Реал Сосиедад се справи с десетима от Елче

13:24, 08.05.2021
Чете се за: 00:38 мин.
реал сосиедад справи десетима елче

Реал Сосиедад победи с 2:0 Елче и се утвърди на петото място в Ла Лига, даващо право на участие в евротурнирите.

Загубата пък попречи на Елче да се измъкне от зоната на изпадащите. Отборът е 19-ти в подреждането с 30 точки, колкото има и 18-ят Уеска. Последен с 26 точки е Ейбар.

Баският тим стигна до победата с головете на Ариц Елустондо в 72-та минута и Микел Оярсабал в добавеното време на срещата.

Гостите обаче играха почти цял мач в намален състав, след като Раул Гути беше изгонен още в 11-та минута за нарушение срещу Андони Горосабел. Съдията Адриан Кордеро Вега прегледа ситуацията с помощта на ВАР и реши да изгони футболиста на гостите.

Останали с човек по-малко Елче бяха поставени под сериозен натиск от Реал Сосиедад, като гостите вкараха чрез Начо Монреал до почивката, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак в 72-та минута Аднан Янузай центрира от корнер, а Елустиндо се извиси и с глава вкара първия си гол през настоящия сезон.

Във втората минута на добавеното време пък Микел Оярсабал отбеляза гола на успокоението за своя тим, завършвайки чудесна контраатака.